Šestnáct žáků ze stavařských tříd 2. a 3. ročníků se v termínu mezi 21. 5. a 3. 6. 2023 vydalo na pracovní stáž v rámci projektu Erasmus+ (KA122-VET – odborné vzdělávání a příprava, krátkodobé projekty mobilit). Po úspěšném loňském ročníku byl o účast velký zájem a bylo těžké z téměř 50 uchazečů vybrat 16 žáků, kteří se stáže zúčastní.

Novinkou bylo rozdělení žáků na několik pracovišť, kterými byly 3 stolařské dílny a 2 umělecké galerie. Tato zaměstnání nabízela odlišné zkušenosti. Zatímco v dílnách pracovali žáci na renovacích nebo stavebních úpravách, v galeriích připravovali výstavní prostory po technické stránce a pomáhali s rozmístěním a upevněním uměleckých děl. Žáci si kromě znalostí angličtiny mohli na pracovištích osvojit i základy španělštiny.

Ve volných chvílích měla skupina možnost obdivovat atmosféru města podtrhnutou vytříbenou architekturou inspirovanou kulturami z celého světa. Například prohlídka Parku Güel, nebo další stavby Anotnia Gaudího jistě oslovily všechny budoucí architekty a stavaře. Nechyběl však ani odpočinek, slunce moře a plážová pohoda. Veškeré odborné poznatky z pracovišť si žáci předávali na pravidelných evaluačních setkáních a vypracovali poznatkové koláže, které budou sloužit jako inspirace pro další ročníky projektu.

Na konci pobytu obdrželi účastníci kromě získaných životních zkušeností i dokument „Europass mobilita“.

Ing. Petra Skalická, PhD.

Kontakt

Střední průmyslová škola stavební Brno, příspěvková organizace
Kudelova 1855/8, 662 51 Brno

IČO 00559466
IZO 000559466
Telefon: 545 321 210
skola@spsstavbrno.cz
www.spsstavbrno.cz

Zřizovatel: Jihomoravský kraj

Žerotínovo nám. 449/3, 601 82 Brno

Fotogalerie

Mapa