Ve dnech 19.-21. 4. 2024 se uskuteční již 17. ročník soutěže International Geodetic Pentathlon IG5, tentokráte ve slovenské Nitře. Soutěže se účastní střední školy ze tří států – České republiky, Slovenska a Maďarska, na nichž se vyučuje geodézie. Závod je koncipován jako orientační běh, přičemž trasu jednotlivá družstva zdolávají pomocí outdoorových navigací GPS. Na pěti stanoviscích trasy musí závodníci splnit několik geodetických úloh.

Naše škola – SPŠ stavební Brno – se soutěže účastní od roku 2012, naši žáci několikrát stáli na stupních vítězů. V období před závodem se žáci poctivě věnují přípravě na soutěž.

Děkujeme firmě Metrostav za finanční podporu, která bude využita k doplnění výstroje obou našich družstev.

https://www.metrostav.cz/?utm_source=rekl_smlouvy&utm_medium=PR

Ing. Dagmar Sedláčková