VZDĚLÁVACÍ PROGRAM COMENIUS

"ÓDA NA RADOST" - divadlo, hudba a tanec - komunikační prostředky mezi kulturami v EU

Mezinárodní setkání v Kauhajoki (Finsko)

Začátkem května 2008 jsme navštívili Finsko. Dva učitelé se dvěma studenty jeli do finského Kauhajoki. Finští studenti nás přivítali v audiovizuální učebně, kde nám předvedli počítačové prezentace a filmy.

Druhý den naší návštěvy jsme měli možnost prohlédnout si školu, pokračovat v práci na společném slovníku a finští studenti natočili s našimi i tureckými studenty ve speciálním studiu interview přenášené po celé škole nainstalovanými televizory. Odpoledne byla pro nás připravena návštěva místního amatérského divadla NEON a divadla v přírodě KAJO.

Třetí den jsme zavítali do města Seinajoki, kde jsme mohli obdivovat kulturní komplex postavený podle známého finského designera Alvara Alta. Během návštěvy jsme kompletovali společný slovník. Mezinárodní setkání jsme zakončili opět ve škole, kde nám finští studenti předvedli svůj kulturní program (vystoupení kouzelníka, hudební a taneční skupiny).

Společně s našimi, tureckými a finskými kolegy jsme shrnuli roční spolupráci a rovněž jsme si vyměnili názory na práci při druhé etapě projektu.