VZDĚLÁVACÍ PROGRAM COMENIUS

"ÓDA NA RADOST" - divadlo, hudba a tanec - komunikační prostředky mezi kulturami v EU

Mezinárodní setkání v Brně

Začátkem března 2008 proběhlo na naší škole mezinárodní setkání se zástupci učitelů a studentů z partnerských škol a pozvaných hostů z oblasti kultury, NAEP a JM kraje. Hosté zhlédli filmy, naši studenti jim pak představili výstavu svých prací, kterou sami uvedli v angličtině (Městské divadlo Brno, CED, Divadla malých forem, Divadla hrající hlavně pro děti, JAMU, Leoš Janáček, Filharmonie Brno, Čeští skladatelé, pěvci + Mozart, BKC-kultura v Brně).

Hlavní náměty prací – divadla, koncertní a kulturní budovy si mohla zahraniční návštěva prohlédnout na vlastní oči v následujících dnech, kdy jsme zorganizovali jejich prohlídku nejen v Brně, ale i Praze včetně ND. Zhlédli také baletní představení v Janáčkově divadle.

Během návštěvy studenti všech tří zemí společně pracovali v PowerPointu na obrazovém čtyřjazyčném slovníku slov a frází především z oblasti kultury.

Součástí projektu je i výměna prací. Naši hosté si s sebou odvezli uvedené prezentace a české písně na CD, kalendář vytvořený z fotografií brněnských divadel a videofilmy na DVD.